Złapano ich z sporą ilością marihuany. Grozi im do…

Policjanci z Posterunku Policji w Zagórowie w minionym tygodniu zatrzymali dwie osoby, przy których ujawniono narkotyki. Jednego ze sprawców ujął policjant z Wrześni, który był po służbie. Drugi amator środków odurzających wpadł podczas kontroli drogowej. Grozi im do 3 lat więzienia.

Pierwsze z zatrzymań miało miejsce 12 grudnia w Zagórowie. Przejeżdżający przez nasz powiat policjant z Komendy Powiatowej Policji we Wrześni zauważył samochód, który poruszał się całą szerokością jezdni. Mimo, że funkcjonariusz był po służbie, postanowił zatrzymać kierowcę, który swym zachowaniem stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Wezwał na pomoc mundurowych z zagórowskiego posterunku. Okazało się, że kierujący autem 30-latek był trzeźwy. Posiadał przy sobie jednak ponad 500 kilogramów marihuany. Narkotyki zabezpieczono, a mężczyznę zatrzymano w policyjnym areszcie. Śledczy sprawdzają, czy kierował pojazdem będąc pod wpływem narkotyków.

Czytaj takżeMieszkańcy nagrali spadające dziecko z 10 pietra aż nagle złapano je na 9.

Dzień później funkcjonariusze z Posterunku Policji w Zagórowie zatrzymali kolejnego amatora tzw. „trawki”. W Łazińsku Drugim podczas kontroli drogowej policjanci przy kierowcy znaleźli niemal 350 gramów marihuany. 20-letni mieszkaniec naszego powiatu został zatrzymany do czasu wyjaśnienia sprawy.

Zgodnie z zapisami Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających grozi do 3 lat więzienia. O losie zatrzymanych zdecyduje sąd.