TOP 5 wielkich gwiazd które zmagały się z chorobą psychiczną.

1. Mel Gibson

Mel Gibson walczył na ekranie z wieloma wrogami, ale z najgorszym zmagał się w życiu. Aktor cierpiał na tzw. dwubiegunówkę, nazywaną też psychozą maniakalno-depresyjną. Opowiedział o tym w 2008 r. w bardzo osobistym wywiadzie udzielonym swojemu byłemu koledze z klasy, wyemitowanym pod tytułem „Acting Class of 1977”. „Osiągnąłem w życiu wiele sukcesów, wiele szczytów, ale bywałem też bardzo blisko dna”- mówił Gibson. „W końcu odkryłem, że jestem chory”. Co ciekawe, choroba ta bardzo często dopada właśnie artystów. Badania wykazały, że osoby cierpiące na dwubiegunówkę wykazują zwiększoną kreatywność.

2. Catrin Zeta Jones

Jedna z najpiękniejszych aktorek w historii kina leczyła się w klinice psychiatrycznej, zmagając się nie tylko z własną chorobą, ale z wiadomością o raku jej męża Michaela Douglasa, która tylko pogorszyła jej depresję. Zeta-Jones również cierpiała na chorobę afektywną dwubiegunową, co skrzętnie ukrywano przed światem. Małżeństwo wspierało się przez cały ten okres. Aktorka wspomina, że jej ukochany nawet w najbardziej mrocznych chwilach pozostawał w bojowym nastroju i nigdy nie opuszczało go poczucie humoru.

3. Elton John

Elton John zmagał się z uzależnieniem od kokainy i… bulimią. Maniakalnie się objadał, a następnie wszystko zwracał. „Od wielu lat jestem trzeźwy i zdrowy i to najlepsze, co mnie spotkało w życiu” – opowiadał muzyk. „Jednak często myślę o tych dwóch słowach: ‚potrzebuję pomocy’ i żałuję, że nie wypowiedziałem ich o wiele wcześniej…”

4. Jim Carrey

Jim Carrey przyznał, że właściwie przez całe życie zmagał się z depresją, będącą konsekwencją nagromadzonych w dzieciństwie fobii i lęków. Przez wiele lat nie wyobrażał sobie życia bez „prozaca”. Aktor, który zawsze słynął z nieprzeciętnego poczucia humoru i tryskał energią, w rzeczywistości walczył z bardzo niskim poczuciem własnej wartości. Trudno w to uwierzyć, prawda?

5. Carrie Fisher

Carrie Fisher, znana przede wszystkim z kultowej roli księżniczki Lei, zmagała się z dwubiegunówką i uzależnieniem od substancji odurzających. Cierpiała na ciężkie zmiany nastroju, zmęczenie, które czasami uniemożliwiało jej normalne funkcjonowanie i wykonywanie najprostszych codziennych czynności. Jej stan zaczął się znacznie poprawiać, kiedy publicznie przyznała się do swoich problemów psychicznych.

źródło: wiedzoholik.pl