Siostra wraz z bratem zakochali się w sobie. Wychowują niepełnosprawne dzieci.

Patrick Stuebing i Susan Karolewski nie mieli łatwego życia. W ich rodzinie urodziło się 9 dzieci – przeżyła trójka. Ale to, co wydarzyło się po latach, szokuje…

Patrick Stuebing i Susan Karolewski są rodzeństwem i mają razem czworo dzieci, z których dwoje jest niepełnosprawnych. Stuebing, który w 2005 r. został skazany na 14 miesięcy więzienia za kazirodczy związek, twierdził, że wyrok ten był pogwałceniem jego praw. Europejski Trybunał Praw Człowieka jest jednak innego zdania.
Zdaniem Stuebing, skazanie go na więzienie było naruszeniem praw człowieka. Para utrzymywała, że jej prawo do prywatności i życia rodzinnego zostało pogwałcone.

W wieku 20 lat Patrick postanowił odszukać siostrę i… zakochał się w niej. 16-letnia Susan od urodzenia cierpi na lekkie opóźnienie rozwojowe i nie mogła znaleźć pracy.

Jednak Europejski Trybunał Praw Człowieka, z siedzibą w Strasburgu, orzekł, że państwo niemieckie może zakazać związków kazirodczych i nie stanowi to pogwałcenia podstawowych praw do ochrony życia rodzinnego.

W trakcie procesu sugerowana, że wyrok po myśli rodzeństwa mógłby stać się przyczynkiem do zmiany niemieckiego prawa. Niemcy mogłyby dołączyć do grupy państw, które nie zakazują lub nie penalizują kazirodczych relacji, o ile te odbywają się między dorosłymi osobami, za obopólną zgodą. Do takich krajów należą Francja, Turcja, Japonia i Brazylia.

Stuebing, pochodzący z Lipska, został adoptowany jako dziecko i swoją biologiczną rodzinę poznał dopiero w wieku 20 lat. Urodzony w 1976 r., trzy lata później znalazł się w domu dziecka, skąd po czterech latach został zabrany przez rodzinę zastępczą, z którą zamieszkał w Poczdamie, nieopodal Berlina.
Mężczyzna skontaktował się z rodziną w grudniu 2000 r., po śmierci biologicznej matki. Wtedy też rozpoczęła się jego bliska zażyłość z siostrą.

Czytaj także – Uczniowie będą odrabiać strajk w Wakacje.

Czytaj także – Prawdopodobnie znamy przyczynę pożaru katedry Notre Dame! Niestety tego nikt by się nie spodziewał.

Brat zaopiekował się nią i stworzył rodzinę, której nigdy nie mieli.

Rodzeństwo rozpoczęło współżycie seksualne już miesiąc później, po czym zamieszkało razem w Lipsku. Stuebing i Karolewski twierdzą, że ich miłość nie różni się niczym od każdej innej.

Między 2001 a 2005 r. parze urodziło się czworo dzieci – troje z nich żyje dziś w domu dziecka, dwoje jest upośledzonych.
Główną przyczyną skazania Stuebinga była, według Trybunału, „ochrona małżeństwa i rodziny”, gdyż zachowanie pary doprowadziło do pomieszania rodzinnych ról. Wzięto również pod uwagę „ryzyko poważnych uszkodzeń ciała” u dzieci poczętych w kazirodczym związku. Wysokie prawdopodobieństwo niepełnosprawności jest jednym z powodów istnienia prawa zakazującego kazirodztwa.
Prawnik rodzeństwa próbował podważyć zasadność takiej argumentacji, wskazując, że podobne ryzyko istnieje również w przypadku dzieci osób upośledzonych lub starszych kobiet, jednak sądy nie ingerują w ich prawo do prokreacji.
W trakcie rozpraw zauważono, że siostra Stuebinga nie została skazana, ponieważ cierpi na zaburzenia osobowości i była „jedynie częściowo odpowiedzialna” za swoje czyny.