Puszyste kobiety w bieliznie, Internauci na to: ” To jest bardzo obrzydliwe “

Czegoś takiego jeszcze nie widzieliśmy. Akcja która miała miejsce kilka dni temu na placu Zamkowym w Warszawie wywołała ogromny podziw, ale i mnóstwo kontrowersji.

Czytaj także – Wywieźli 17-latka w bagażniku BMW do lasu.

„Na wybieg wybrały chodnik pod kolumną Zygmunta i robią pokaz bielizny. Wychodzą zza rozciętego prześcieradła, tłum bije brawo, później półnago cykają wspólne zdjęcie pod królem Polski, w staniku i w majtkach chodzą zadowolone po placu. Turyści zachwyceni” – czytamy w serwisie gazeta.pl
To opis akcji „body positive” która ma na celu promowanie naturalnej kobiecości. W wydarzeniu wzięły udział kobiety o pełnych kształtach, które nie wstydzą się swojego ciała. Na kolejnych slajdach zobaczycie więcej zdjęć kobiet i przeczytacie o reakcjach Warszawiaków na to wydarzenie.
By wziąć udział w akcji trzeba było wysłać do organizatorów swoje zdjęcie, imię oraz nazwisko. Mógł to zrobić każdy. „Kto chce wyjść ze swojej strefy komfortu, chce pokazać światu różne oblicza piękna i co najważniejsze – zamanifestować walkę z uprzedzeniami!” – napisała w opisie wydarzenia organizatorka Zuza Zakrzewska, finalistka programu Supermodelka Plus Size.

Czytaj także – Papież Franciszek przeprowadził rozmowę z gejem. Cały świat nie może uwierzyć w to, co mu powiedział

Akcja spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem w Warszawie, ale nie do końca spodobała się internautom. Część komentujących zarzuca organizatorce promowanie otyłości i niezdrowego trybu życia. Tego samego zdania jest autor bloga naukowego „To tylko teoria”, który jednoznacznie skrytykował akcję jako szkodliwą społecznie.