Od ponad 20-lat nie mył zębów. Dentysta odmienił tego człowieka. [WIDEO]

Zęby są naszą wizytówką i powinniśmy je szczotkować przynajmniej dwa razy dziennie o czym przez 20 lat nie wiedział młody Brytyjczyk. 21-letni Jay to niespotykany przypadek. Chłopak zupełnie zaniedbał higienę jamy ustnej i nie mył swojego uzębienia do czego przyczynili się jego rodzice nie wpajając mu tego podstawowego nawyku. W tym czasie nabawił się próchnicy, a jego szkliwo straciło połysk i zostało niemal doszczętnie zniszczone. Chłopak nie mógł znaleźć dziewczyny dlatego postanowił w końcu zadbać o siebie.

Podjął decyzję o występie w brytyjskim programie Embarrassing Bodies, gdzie jego zaniedbanymi od 20 lat zębami zajęli się prawdziwi eksperci. Mężczyzna opowiedział im swoją historię, a także o marzeniach zawodowych, chciał zostać trenerem sportowym, w których spełnieniu przeszkadzają mu jego zęby. Mężczyzna stwierdził, że wstydzi się otwierać ust i krępuje go kontakt z druga osobą.

Stomatolodzy, którzy zajęli się chłopakiem zapewnili go, że wszystko będzie dobrze i pomogą mu w realizacji marzeń. Podczas prac nad jego wyglądem usunięto mu aż 11 spróchniałych zębów, a na ich miejsce wstawiono implanty znane z uśmiechów hollywoodzkich sław. Kiedy Jay zobaczył w lustrze swój nowy uśmiech popłakał się ze szczęścia. Chłopak obiecał, że nigdy nie zapomni o szczotkowaniu i odpowiedniej higienie. Przysiągł także, że ze swojej diety całkowicie wykluczy napoje gazowane. To się nazywa motywacja.