Ilu ludzi ginie robiąc sobie selfie? Kiedy zobaczycie te liczby, nie będziecie mogli w to uwierzyć.

Ileż to razy czytaliśmy już smutne nagłówki dotyczące kolejnej bezsensownej śmierci młodej osoby, która tak naprawdę oddała życie z własnej głupoty? Ileż to razy spotykaliśmy się w sieci z niesamowitymi zdjęciami, które ktoś robił sobie po wyjściu na dach bardzo wysokiego budynku? Czy jest coś, co robi większe wrażenie na Instagramie niż zdjęcie z ogromnej wysokości, kiedy dookoła nas są tylko dachy drapaczy chmur? Oczywiście, że nie ma. Niektórzy są w stanie zrobić bardzo wiele dla tego typu popularności.
Czy zastanawialiście się jednak, ile osób rzeczywiście ginie w trakcie podobnych prób? Kiedy żyje się na krawędzi, to na ogół w końcu przychodzi moment, kiedy nie wszystko idzie po naszej myśli i ten jeden błąd może kosztować nas życie. Jak często jednak to się zdarza? Zdziwicie się, kiedy zobaczycie te liczby.
Naukowcy z India Insitute of Medical Studies pod przewodnictwem doktora Agama Bansala, zebrali i przeanalizowali wszystkie publikacje dotyczące tragicznych zgonów wynikających z nieudanej próby zrobienia sobie selfie, które pojawiły się w mediach w latach 2011 – 2017. Wyniki jasno pokazują, że roczna średnia na przestrzeni tych kilku lat wynosiła aż 259 ofiar na całym świecie.

Czytaj także – Uczniów czeka trudny okres. W szkołach średnich lekcje będą trwały nawet do godziny 19.

Warto dodać, że zgony te nie były jedynie w wyniku upadku z wysokości. Publikacje dotyczyły również osób rozszarpanych przez dzikie zwierzęta itp. Ludzie próbują robić sobie zdjęcia naprawdę w każdej – nawet najbardziej niebezpiecznej – sytuacji.
Warto dodać, że najwięcej tego typu zgonów miało miejsce Indiach, Rosji, Stanach Zjednoczonych oraz Pakistanie. Dodatkowo warto wspomnieć, iż najwięcej tego typu śmierci poniosły osoby w wieku poniżej 23 lat. Nie było wśród nich natomiast już osób w wieku powyżej 30 roku życia.