Dolny Śląsk: Ksiądz wjechał do ołtarza na Ośle – Sprawdź

Nagranie z Nowego Gierałtowa na Dolnym Śląsku staje się coraz popularniejsze w sieci. Film pokazuje księdza wjeżdżającego do kościoła na ośle. Nie brakuje komentarzy, ale trudno szukać wśród nich pochwał dla duchownego.

Ta nietypowa sytuacja miała miejsce podczas obchodów Niedzieli Palmowej w kościele w Nowym Gierałtowie na Dolnym Śląsku. Ksiądz postanowił odwzorować przybycie Jezusa do Jerozolimy i wjechał do świątyni na ośle.
Nagranie z tego zdarzenia udostępnił były burmistrz Stronia Śląskiego, Zbigniew Łopusiewicz. Pod jego postem wylała się fala negatywnych komentarzy. Wielu internautów uznało zachowanie księdza za znęcanie się nad zwierzęciem i zarzuciło mu brak szacunku do wiary.

Szkoda jeszcze, że dręczony osiołek w całym tym stresie nie wypróżnił się na środku świątyni – napisał jeden z komentujących.

Dno i żenada. Pokazowka ludzi nawiedzonych. Zero szacunku dla wiary i zwierzaka – czytamy w innym wpisie.

Dla wiernych z parafii w Nowym Gierałtowie ta sytuacja nie była niczym nowym. W serwisie YouTube można bowiem znaleźć film, na którym widać, że w 2017 roku Niedzielę Palmową celebrowano w ten sam sposób.
źródło o2.pl